Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 09:35
 
APTİMAL
https://ilkadimlarim.com/urunler
GÜNDEM Haberi
APTİMAL

SÜMER GIDA,
ilk günden bugüne müşterilerinin güvenini kazanarak, kalitesinden ödün vermeden büyümeye devam etmiştir.
Türkiye'nin 18 ilinde distribütörlük faaliyetlerini sürdüren şirketimiz; Procter & Gamble, Nutricia, Wella, Duracell, Fater, Güney Süt Ürünleri, Marmara Birlik, Tunaş, Uludağ, Arpacı, Öncü Salça, 3M, Bepanthol(Bayer) firmalarıyla müşterilerine kaliteli ve sağlıklı ürünler sunmayı ilke edinmiş iş ortaklarıyla çalışmaktadır.
1945'ten bugüne...
Kuruluş
Şirket kurucusu olan Mehmet Sümer, Mardin'in tek çarşısı olan Birinci Cadde üzerinde mütavezi dükanında faliyet göstererek geçimini sağlamaya çalışmıştır.
Toptancılığa Geçiş
Mehmet Bey, 1982 yılında o zamanlar yeni çıkan BMC marka bir kamyon satın alarak pazarlama faaliyetlerine başlamıştır. Perakende faaliyetlerinin yanında; Ankara Makarna, Dalan Sabun, Tamek Konserve, Pınar Turşu ,Zeytin,Tavaş Yumurta ve Tavuk gibi ürünlerin de toptancılığını yapmıştır.
1989 yılında baba Mehmet Sümer'in vefatı ile çocukları Çetin, Metin ve Bülent Sümer işi sürdürmüşlerdir. 1993 yılında perakende dükkânını devreden Sümer Ailesi, toptan satış sektörüne yönelmiştir.
Hızlı Büyüme ve Distribütörlüğe Geçiş
SÜMER, 1994 yılından itibaren Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgesini kapsayan 18 ilde Procter & Gamble distribütörlüğünü sürdürmektedir.
Sümer Gıda, bugün 140'ı aşkın çalışanı ve 14 iş ortağı ile tüketicinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen ürünleri pazara
sunmaktadır.
Stratejik İş Ortaklığı
2007 yılına gelindiğinde Sümer Gıda, sağladığı istihdam, pazarlama ve lojistik yetkinliği, başarılı iş sonuçları ve bilişim yatırımlarıyla Procter & Gamble tarafından Stratejik İş Ortağı olarak kabul edilmiştir.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: APTİMAL,
Yorumlar
Haber Yazılımı