Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 11:02
 
Ataşehir Erzurumlular Vakfından Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı
Ataşehir Erzurumlular vakfı başkanı ömer İlgün , Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan İlgün mesajında ;
SİVİL TOPLUM Haberi
Ataşehir Erzurumlular Vakfından Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

“Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bir Bayramı’na daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Aziz Milletimizin mayasında bulunan yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzide örneklerinin yaşandığı bayramlar yoksulun, yetimin, düşkünün korunup kollandığı, kırgınlıkların yerini sevgi ve barışın aldığı, kin ve nefretin bertaraf edildiği müstesna günlerdir.

Unutulmamalıdır ki; sevinç ve neşe günleri olan bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Bu mübarek günlerde beraber gülmeli, sıkıntıları beraber paylaşmalı, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Bu özel günlerde akrabalarımızı, komşularımızı, büyüklerimizi, kimsesiz çocuklarımızı, aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi ziyaret ederek daima yanlarında olduğumuzu htirmeliyiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle bu ziyaretleri  bu bayram yapamayacağız. Ama şunu yapabiliriz büyüklerimizi, akrabalarımızı, komşularımızı, gazilerimizi, şehit ailelerimizi ve uzaktan yakından gönül bağı kurduğumuz yakınlarımız bize bir telefon kadar yakın. Onları arayıp Ramazan Bayramlarını tebrik edelim. Bu davranış, birliğimizi ve beraberliğimizi artıracak, birbirimize olan kardeşlik bağını güçlendirerek millet olma şuurunu yenileyecektir

Mutluluk ve neşe içerisinde kutladığımız bayram sevincini bu sayılı günler ile sınırlı tutmamalı, bayramlarda göstermiş olduğumuz güzel hasletlerimizi bütün bir yılda ve hatta bütün hayatımız boyunca göstermeliyiz.

 Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için Devletimizin koymuş olduğu kurallara uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Sosyal mesafeyi koruyalım, daha nice bayramlara ulaşabilmek için bu bayram evde kalalım.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta hemşehrilerimin olmak üzere tüm milletimizin ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik eder, Bayramın milletimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi için huzur, barış ve mutluluk vesilesi olmasını temenni ederim.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ataşehir, Erzurumlular, Vakfından, Ramazan, Bayramı, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı