Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 15:00
 
Çelik, “Çomaklı’nın istifasının arkasında soru işaretleri nelerdir?
Ankara’da görev yapan gazeteci Yaşar Çelik, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın istifasının perde arkasında başka işler olduğuna dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.
GÜNDEM Haberi
Çelik, “Çomaklı’nın istifasının arkasında soru işaretleri nelerdir?

İşte o yazı!

ÜZGÜNÜM…
Kısa bir süre önce Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın sağlık sebeplerini gerekçe göstererek istifa ettiğini öğrendim. Öncelikle hocama geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Evet bizlerinde şahit olduğu birtakım sağlık sıkıntılarının bulunduğu bir gerçektir. Fakat bu istifanın arkasında içini dolduramadığım soru işaretleri ve anlam veremediğim bir zamanlama vardır.
Kısa bir süre önce anne Çomaklının sosyal medyadaki bir paylaşımı bazı çevreler tarafından tepkiyle karşılanmış, anne Çomaklı yanlış anlaşıldığını ifade ederek yine aynı sosyal medya hesabı aracılığıyla İzmir halkından özür dilemiştir.
Hal böyleyken CHP İzmir Milletvekilleri bu işin peşini bırakmayacaklarını açıklayarak aba altından sopa gösterip tehditler savurmaktan da geri durmamışlardır. Anne Çomaklı’ya olan kin ve nefret oğul Çomaklı’dan mı çıkartılmak istenmektedir.
Kısa bir beyin jimnastiği yaptığımızda, Anadolu Üniversitesini bilim çağı ile buluşturan, önemli başarıların altına imzasını atan, her platformda Üniversitenin önünü açan bilim ve akademik anlamda öğrencisiyle bu kadar barışık genç ve dinamik rektörümüzün istifa etmesi ister istemez kafamızda altını dolduramadığımız bir çok soru işareti bırakmıştır.
Eskişehir Anadolu Üniversitesinde PKK ve DHKP-C ekseninde oluşan personel yapılanması ve kolektifler ile emek platformu öğrenci yapılanmasını bitiren rektörün şehirde yer alan örgütsel organizasyonu kırması ile militan yapılanması önemli bir darbe almıştır.
Bundan dolayı itibar suikastı başlamış ve tekzip edilen bir çok yalan haber ile algı operasyonu başlatılmıştır.
Bu duruma özellikle bazı köşe yazarları tarafından destek verilmiş ve rektör aleyhinde ters algı oluşturmaya başlanmıştır.
Özellikle milli yazılımlar ile yabancı menşeli programlar sonlandırılmış ve örgütün 30 yıllık finans kaynağı kesildiği için bazı çevreler tarafından rektörün Anadolu Üniversitesinden uzaklaştırılması hedeflenmektedir.
En son olarak rektörün eşi ve çocukları ile ilgili yalan haberlerle saldırı başlatılmış, amaç yeni atanan rektörün Yıldırılması olmuştur.
Arkadaşımız Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı yakinen tanıyan bir insan olarak vatan sevgisi, milliyetçi duruşu, azim ve memlekete olan hizmet hevesini devamlı taktir etmişimdir. Bir Erzurumlu olarak ta kendi memleketimden böylesine mütevazi, nezih ve çalışkan bir bürokrat ve Akademisyenin çıkması ayrıca gurur kaynağım olmuştur. Gün Hocamıza sahip çıkma günüdür. Burnumuza gelen pis kokuları bertaraf ederek hocamızın sonuna kadar arkasında durmak üzerimize düşen görevlerden bir tanesidir.
Ben inanıyorum ki yanlış hesap hem Bağdat’tan hem de ”BALGAT”tan dönecek ve hocamızın istifası kabul görmeyecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelik,, “Çomaklı’nın, istifasının, arkasında, soru, işaretleri, nelerdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı