Haber Detayı
19 Nisan 2022 - Salı 11:17
 
ERZURUMSPORLULAR DERNEĞİ SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMDUR
Erzurumsporlular Derneği 17 Nisan pazar akşamı iftar yemeğinde STK Temsilcilerini ağırladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
ERZURUMSPORLULAR DERNEĞİ SİYASET ÜSTÜ BİR OLUŞUMDUR

Türkiye genelinde ilk ve tek Erzurumspor taraftarlar derneği olan Erzurumsporlular Derneği birleştirici güç olmaya devam ediyor. Birlik ve beraberlik adına yaptığı çalışmalarla Erzurumspor adına ülke genelinde tek ses, tek yürek olmak için var gücüyle çalışıyor.

Programın açılış konuşmasını yapan Erzurumsporlular Dernek Başkanı Muammer Dilli;

Erzurumsporlular derneğinin siyaset üstü bir oluşum olduğuna dikkat çekerken her görüşten insanın bu çatı altında birleşmesi için çağrıda bulundu. Nasıl ki türbinde bir ayrım yapmadan tek yürek olabiliyorsak bu çatı altında da aynı şekilde tek yürek tek ses olmalıyız.

Kapılarımız Erzurumspor’a gönül vermiş yüreği Erzurum için atan herkese açıktır

Erzurumsporlular Derneği Her ne kadar İstanbul’da kurulmuş olsa da Türkiye genelinde yaşayan ben Erzurumluyum diyen herkesin derneği olduğu gibi Erzurumspor’a gönül vermiş kim varsa onlarında derneğidir. Bizim kapılarımız Erzurumspor’a gönül vermiş yüreği Erzurum için atan herkese açıktır.

Erzurumsporlular Derneğinin siyaset üstü bir kurumdur.

Erzurumsporlular Derneğinin siyaset üstü bir kurum olduğunun altını çizen Başkan Dilli; Herkesin siyasi görüşü bir olmayabilir ama Erzurumspor taraftarlığı siyasetle eş tutulamayacak kadar başka bir değere sahiptir. Ben buradan tüm Erzurum ve Erzurumspor'a gönül vermiş olan dostlarımıza açıkça söylüyorum ki burası hiçbir zaman siyasete bulaşmadı bundan sonrada bulaşmayacaktır. Bu dernek merkezinin kapıları sonuna kadar her görüşten insana açıktır ve açık olmaya da devam edecektir. Erzurum kimliği ve Erzurumspor kimliği her siyasi görüşün üzerinde ve hiçbir görüşe de alet edilemeyecek kadar yüce bir kimliktir.  Biz burada Erzurumspor için varız onun için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Türkiye geneline yayılmak istiyoruz.

Erzurumsporlular Derneği olarak Türkiye genelinde şubeleşmek istiyoruz. Onun için çalışmalarımız devam ediyor önümüzdeki günlerde Kamuoyuyla paylaşacağız.

Biz ne kadar güçlü olursak takımda sahada o kadar güçlü olacaktır bilinciyle hareket ediyoruz dedi.

Erzurmda’ki taraftardan çok daha fazlası Erzurum dışında var

Erzurumspor taraftarı Türkiye’nin dört bir yayına yayılmış sayısal nitelikte diğer şehir takımlarına fark atacak kadar çoktur. Bunu tek çatı altında toplayıp örgütlü bir şekilde hareket etmemiz kulübümüz ve şehrimiz adına çak daha iyi olacağı kanaatindeyiz. Bunun için ben ve yönetim kurulunda olan tüm arkadaşlarımız var gücüyle çalışıp bu yapıya faydalı olmaya çalışıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanında şubeleşmek istiyoruz.

Tüm illerde oluşacak şubelerle tek ses, tek yürek olarak takımımıza gereken katkıyı sunmak asli görevimiz olmalı ilkesiyle tüm illerdeki vakıf dernek federasyonlara bir çağrıda bulunuyoruz. Gelin bir olalım birlik olalım Erzurumspor için güç olalım diyerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Delege yapısının güçlenmesi lazım.

Erzurumspor delege yapısının değişip güçlendirilmesinden yanayız. Delege sistemi tüm Türkiye’ye yayılmalı ve özenle seçilmelidir. Erzurumspor’a delege olacak kişi bir bedel ödemeli bu kulübe çak ciddi bir mali kaynak sağlayacaktır. Önümüzde bir çok örnek var diğer şehir takımlarına baktığımız zaman bunu görebiliyoruz neden bizim takımımızda olmasın. Gönlü Erzurumspor için atan binlerce iş adamı var herkes Erzurumspor’a delege olmak için birbiriyle yarışacağından eminim.

Erzurumsporlular Derneği Erzurumspor kulübüyle  istişare içinde çalışan kulübe katkı sunmak için oluşturulmuş bir yapıdır

Ben buradan tüm Erzurum ve Erzurumspor'a gönül vermiş olan dostlarımıza açıkça söylüyorum ki; bu dernek merkezinin kapıları Erzurumspor’a gönül vermiş herkese sonuna kadar açıktır. Sadece Erzurumlu değil Erzurumsporlu, Erzurumspor’u seven tüm yurttaşlarımız bu derneğin üyesi, yöneticisi veya bir neferi olabilir. Bizler Erzurumlu olarak nasıl ki Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonsporlu olabiliyorsak onlarda Erzurumsporlu olabilirler diyerek sözlerini noktaladı.

İftar programına yoğun katılım oldu.

 İBB Mezarlıklar daire Başkanı Ayhan Koç’un sponsorluğunda yapılan İftar Programına İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Erzurum Milletvekili Naci Cinisli,İBB Meclis Üyesi Bora Kılıç, İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Dr.Ayhan Koç,Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar,Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Selami İgrek,Deva Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Orhan Aktaş,Anadolu Adliyesi Mali İşler Müdürü Yavuz Kamışlıgöl,İstanbul Ticaret Şube Müdürü Mücahit Güngör,Erkon Başkanı Mustafa Macit,Maltepe Erzurumlular Vakıf Başkanı Suha Dengizek,İstanbul Erzurumlular Vakfı Adına Cemal Yungul, Kartal Erzurumlular Vakıf Başkanı Öner Kalkan, İstanbul Erzurum Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet Yanık,Palez Başkanı Hüseyin Yer,Sancaktepe Erzurumlular Dernek Başkanı Hanifi Çelebi,Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal Yavuz,Avcılar Erzurumlular Dernek Başkanı İhsan Yavuz,Kartal Erzurumlular Dernek Başkanı Kenan Albayrak,Avrupa Yakası Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Vekili Engin Çakal, Başkan Yardımcısı Hamit Özkan,Sultanbeyli Erzurumlular Dernek Başkanı Ali Seze,Kaynarca Erzurumlular Dernek Başkanı Metin Yılmaz,Moryayla Köyü Dernek Başkanı Ahmet Çelik,Çekmeköy Erzurumlular Dernek Başkan Vekili Zülküf Canver, SSK Eski Müdürü Kasım Karakaş, Erzurum Gençlik Harekatı Başkanı Yunus Emre Kavaz,THM Sanatçısı Burhan Topal,Erzurum Gazetesi İmtiyaz Sahibi - Erzurum Tv Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kara, Erzurumlu İş İnsanlarımızdan Nihat Önal ve Birbirinden Önemli İsimler Katıldı. Programda Kuran-ı Kerim Tilavetini İbrahim Güngör Hoca ve Ebubekir Çelik Hoca Yaparken Programın Akışını da Erzurumsporlular Kadın Kolları Başkanı Radyo Programcısı ve Sunucu Güler Kahraman Yönetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERZURUMSPORLULAR, DERNEĞİ, SİYASET, ÜSTÜ, BİR, OLUŞUMDUR,
Yorumlar
Haber Yazılımı