Haber Detayı
14 Nisan 2022 - Perşembe 13:40
 
Kurtköy’de Dadaşlar İftarda Buluştu
Kurtköy Erzurumlular Derneği Tarafından Dernek Merkezinde İftar programı düzenledi. Geleneksel hale getirilen iftar programına çok sayıda davetli katıldı
SİVİL TOPLUM Haberi
Kurtköy’de Dadaşlar İftarda Buluştu

Kurtköy Erzurumlular Derneği Tarafından Dernek Merkezinde İftar programı düzenledi. Geleneksel hale getirilen iftar programına çok sayıda davetli katıldı. İbrahim Güngör hacanın kuran tilavetiyle başlayan iftar programında selamlama konuşması yapan dernek başkanı Muammer Dilli birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. İki yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan toplu programlar arasında iftar programlarıda vardı. İki yıl aradan sonra tekrar bir arada olmanın mutluluğunu bu mübarek günde yaşıyoruz. Allah bir daha o günlere geri döndürmesin dedi.

Dernek olarak yaptıkları çalışmaları özetleyen Muammer Dilli, İhtiyaç sahibi yüzlerce aileye destekte bulunduklarını kaydetti. Kamuoyuna duyarlı olduklarını ve toplum yararına çalışmalar yaptıklarını ifade eden Dilli, “Özellikle pandeminin en zor günlerinde yaptığımız yardım ve desteklerde katkılarını esirgemeyen tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Erzurumlular her yerde olduğu gibi Kurtköy’de de birlik ve beraberlik içerisinde dostluk ve dayanışmayı büyüterek yol yürümeye devam edecek” Söyledi.

Kurtköy Erzurumlular Derneği Tarafından Dernek Merkezinde Yapılan İftar Proğramına Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, MHP Pendik İlçe Başkan Vekili Orhan Alaş,MHP Pendik İlçe Başkan Vekili Muhammet Hanifi Polat,Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin, Milli Emlak Anadolu Yakası Daire Başkanı Adil Ceylan,Meslek Hastalıkları Hastanesi Müdürü Osman Atasever,İstanbul Ticaret Şube Müdürü Mücahit Güngör Avrupa Yakası Erzurum Dernekler Federasyon Başkanı Osman Nuri Toraman,Sultanbeyli Erzurumlular Dernek Başkanı Ali Sezer, Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Erdal Yavuz,Kaynarca Erzurumlular Dernek Başkanı Metin Yılmaz,Mor Yayla Köyü Dernek Başkanı AHMET ÇELİK,Palez Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yer,Erzurumsporlular Derneği Kurucu Başkanı Serkan Bayrak,İspir Maden Köprü Dernek Başkanı Muhsin Kaya, Erzurum Tv - Erzurum Vitrin Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kara, İş Adamları ve Yoğun Bir Kalabalık İştirak Etti. Proğramda Kuran-ı Kerim ve İftar Duasını Son Günlerde Sesi ve Karakteri ile Hemşerilerinin Gurur Kaynağı Olan İbrahim Güngör Hocamız Yaparken, Proğramın Akışını İse Usta Aşık Baki Çetin Yönetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurtköy’de, Dadaşlar, İftarda, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı