Haber Detayı
04 Aralık 2021 - Cumartesi 13:56
 
PROTOKOLDEN 25 ÇATSPOR KULÜBÜ STANDINA İLGİ
İstanbul’da faaliyet gösteren ve memleketlerini İstanbul’da tanıtarak, Erzurumlu gençleri kötü alışkanlıklardan koruyan 25 Çatspor Kulübü, ‘Kadim Şehir Erzurum Tanıtım Günleri’ etkinliklerine katıldı.
SPOR Haberi
PROTOKOLDEN 25 ÇATSPOR KULÜBÜ STANDINA İLGİ

Kurulduğu ilk yıl amatör ligde şampiyon olan takım, bu sezon 5 kulvarda mücadele ediyor. Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumada spor kulüplerinin önemine değinen İstanbul 25 Çatspor Kulübü Başkanı Abdullah Eroğlu, “İstanbul’da memleketlerini temsil ediyorlar. 2019 yılında kurulan kulübümüz ilk yılında şampiyon oldular. Sonra pandemi araya girdi ama şimdi yine 5 kulvarda müsabakalara katılıyoruz ve şampiyonluğa oynuyoruz. Memleketlerin tanıtımında spor kulüpleri birer aracıdırlar” dedi.

“Erzurum’a yıldız çıkarmak istiyoruz”

“Özellikle yaşadığımız Gaziosmanpaşa gibi ilçelerde çocukları sokaktan alıp futbolla uğraşması için çaba göstermek önemli” diyen Başkan Eroğlu, “Erzurum taraftarlar derneği olsun, Çat olsun hepsinin buralarda faaliyet göstermesini önemsiyoruz. Bizler yıldız çıkarmayı hedefliyoruz. Bitmiş olan o spor heyecanını, amatör spor ilgisini yeniden aşılayarak Erzurum’a yıldız çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

ERKON’a teşekkür 

Organizasyonda emeği geçen tüm yöneticilere de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Eroğlu, şöyle konuştu: “Tüm derneklere ve federasyona çok teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz renkli ve yeni bir kulübümüz. Metropolde memleket ismiyle kurulan ilk kulübümüz. Takımımızda da renklilik var. Protokol de standımıza büyük ilgi gösterdiler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: PROTOKOLDEN, 25, ÇATSPOR, KULÜBÜ, STANDINA, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı