Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 11:27
 
Sultanbeyli’deki Dadaşlar iftarda buluştu
Sultanbeyli Erzurumlular Derneği üyeleri ile dernek merkezinde geleneksel iftar programında bir araya geldi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Sultanbeyli’deki Dadaşlar  iftarda buluştu

Kuruluşundan bu yana Erzurum dernekçiliğinin mihenk taşı olan Sultanbeyli Erzurumlular Derneği  bu yılda yaptığı iftar programıyla hemşerilerini bir araya getirdi, Sultanbeyli’de bulunan sivil toplum kuruluşlarında icabet ettiği program hocalarımızın kuran tilavetiyle başladı.

Oruçların açılması ve yemek duasının ardından dernek başkanı Ali Sezer bir selamlama konuşması yaptı.

Sezer; Bizler pandemi  bir araya gelemediğimiz iki yılın ardından bir iftar programıyla hemşeriler birbiriyle bir arada olmanın ve ramazan bereketini paylaşmanın mutluluğu yaşıyoruz.

Konuşmasında dernek çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren Sezer “davetimize icabet eden Belediye Başkanı, siyasi Parti İlçe Başkanları, Muhtarlar, Kurum ve birim müdürleri, Stk başkanları ve uzaktan yakından gelen  tüm hemşerilerime yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Bu birlikteliğin artarak devam etmesi, yeni etkinliklerle daha kalabalık kitleleri bir araya gelebilmek, birlik ve beraberliğimizi hayır yolculuğunda pekiştirmek dileğiyle sizleri yürekten selamlıyorum dedi.

Bizler dernek yönetimi olarak her hemşerimize ulaşmaya çalışıyoruz elimizden geldiğimiz kadarıyla yardımlarımızı yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Erzurumlular  olarak sivil toplum kuruluşu deyince akla ilk gelen derneğiz. Zaman zaman yaptığımız programlarda bir araya geliyoruz bunların içerisinde en çok haz aldığımız ve en hayırlısı ramazanda yapılan yardım programları ve üniversite de eğitim gören öğrencilerimize verdiğim eğitim bursu programımızdır.

Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da listelerinde kayıtlı ihtiyaçlı ailelere tek tek ulaşarak yüreklere dokunmaya devam ettiklerini, yeni ihtiyaç sahibi aileler tespit edilip listelerine eklediklerini belirtti. Ailelerin ihtiyaçlılık durumuna göre erzak kolisi, alışveriş kartı ve nakdi destekler sağladıklarını belirten Ali sezer bu süreçte gerek erzak gerekse fitre ve zekatlarını derneğimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıran yönetim kurulu üyelerimiz ve iş adamlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

İftar programında kısa bir selamlama konuşması yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Erzurumlular Derneğine ve yönetim kurulu başkanı ve üyelerine yaptığı çalışmalarda ve Sultanbeyli’ye katmış olduğu katma değerden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sultanbeyli’deki, Dadaşlar, , iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı