Haber Detayı
04 Nisan 2022 - Pazartesi 14:29
 
Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor
Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Ramazan Ayı’nın girmesi ile birlikte yine önemli bir çalışmaya imza atarak gönüllere dokunmaya başladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Sultanbeyli  Erzurumlular Derneği Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor

Sultanbeyli Erzurumlular Derneği Ramazan ayıyla birlikte ihtiyaç sahiplerini rutin olarak yaptığı yardımların sayısını artırarak  listelerinde kayıtlı tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için canla başla çalışmaya başladılar. Ali Sezer Başkanlığındaki 60 kişilik yönetim kurulu 60 kişilikte gençlik kollarıyla top yekün sahada olan dernek yönetimi her yıl olduğu gibi bu yılda yardımlarıyla gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Ramazan Ayı’nın kardeşlik dayanışma ve yardımlaşma iklimini yaşatmak için bu yardımları yaptıklarını ifade eden başkan Ali Sezer, dar gelirli  hemşehrilerimize en azından bu mübarek ay da yardım yapıp onların sofralarını katkı sunabiliyorsak ne mutlu bize dedi.  Bizler yönetim olarak zekat ve fitrelerimizde listemizde kayıtlı olan ihtiyaç sırasına göre öncelikli olanlardan başlayarak dernek bünyesinde dağıtmaya özen gösteriyoruz. Sezer , imkanlarımız doğrultusunda 12 ay boyunca yardımlarımız devam ediyor olsa da Ramazan ayının atmosferi farklı. Ramazanda yardım listemiz en az 10’a katlanıyor. Geçtiğimiz ramazanda 720 koli erzak 300 adet alışveriş kartı ve ciddi miktarda nakdi yardımımız olmuştu. Ayrıca gençlik kollarımızda kendi aralarında organize olarak farklı bir çalışmaya imza attılar. Onlarda yaptıkları araştırmayla pandemi nedeniyle işini kaybeden çalışamayan 300 aileye ulaşarak alışveriş kartı ve erzak yardımında bulundular. Gençlik kolları başkanımız Özkan saygı ve tüm yönetiminde bulunan gençlerimizi yürekten kutluyorum.  Sultanbeyli Erzurumlular Derneği olarak bu sene bunu daha da artırmanın gayreti içerisindeyiz inşallah bunu da başaracağız. Bizlere bu konuda destek olan iş adamlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize , temininden dağıtımına kadar emeği geçen her kim varsa yürekten teşekkür ediyor minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Hepsinde ‘’Allah Razı Olsun’’ ifadelerini kullandı.

 

Diğer derneklerin aksine kendilerinin eğitime katkı  ve yardımlaşmaya önem verdiklerini vurgulayan başkan Sezer; ‘’her yıl bu yardımları istikrarlı olarak yapıyoruz.  Bu sene 8 yıl oldu başlayalı her yıl sayıyı artırarak devam ettiğimiz eğitim yardımı olarak Sultanbeyli’de ikamet eden üniversite okuyan Fakir, dar gelirli ailelerin öğrencilerine burs vererek maddi imkanlar sağlamaya çalışıyoruz, amacımız her zaman hemşehrilerimizin yanında olmaktır.gazeteniz aracılığı  ile tüm hemşehrilerimin  Mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik ediyor, bu manevi iklimde paylaşmanın, yardımlaşmanın, kardeşliğin zirveye çıkmasını, huzurlu ve mutlu bir toplum oluşmasını Allah’tan diliyorum’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sultanbeyli, , Erzurumlular, Derneği, Gönüllere, Dokunmaya, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı