Haber Detayı
13 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:48
 
Uzundere Doğa Sporlarının Merkezi olacak
TURİZM Haberi
Uzundere Doğa Sporlarının  Merkezi olacak

Uzundere Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Vahit Albayrak’ın geleneksel hale getirdiği Uzundere Kurumlar Arası Dağ Yürüyüşü ve Bisiklet Turu Uzundere’nin en yüksek noktasından başladı Zuğar Boğazı mesire alanında son buldu.

Etkinliğe; Uzundere Kaymakamı Hakan Şeker, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Tortum Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Horasan Kaymakamı Cünet Caner, Uzundere İlçe Emniyet Müdürü, Jandarma Karakol Komutanı, birim amirleri ve personelleri katıldı. Dağ yürüyüşü ve bisiklet turunun ardından Tortum çayı üzerinde rafting yapıldı.

Uzundere Kaymakamı Hakan Şeker, Yayla Mahallesi'nden bisiklet turuna başladıklarını belirterek, kamu kuruluşları olarak ortak bir proje geliştirdiklerini kaydetti. Şeker, "Belediyemize 10 yıllığına tahsis edilmiş 40 dönümlük bir mesire alanımız var, oraya kadar bisikletlerle gideceğiz. Daha sonra aynı ekiple kaymakamlık ve belediye çalışanlarımızla rafting yapacağız. Böyle bir organizasyon yapalım, ilçemizi tanıtalım istedik. Uzundere Cittaslow (sakin Kent) ünvanına sahip  Türkiye'de 11. ilçe. Biz bunu geliştirmek istiyoruz. Başta valimiz olmak üzere belediye başkanımız ve kaymakamlık olarak ortak projeler var. Böylece ilçemiz Türkiye'de ve Dünyada bir turizm cenneti haline gelecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak ise, "Bisiklet bahane tanıtım şahane diyoruz. Çünkü şahane yapılmayan hiçbir tanıtım altında, incide olsa bir kıymeti yok" diyerek tanıtımın önemine dikkat çekti. Aktoprak şunları ifade etti: "Tarihi ve turistik değerleri çok ön planda olan ama tanıtımı eksik yapılmış bir ilçeyi yönetiyoruz. Öncelikle ilçemizin tanıtımı, tarihi ve turistik değerlerin ön plana çıkması noktasında çalışmalar yapacağız ve sizlerde buna katkı sağlıyorsunuz. Erzurum Vitrin Gazetesi olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Bizler de İnşallah ilçemizin tanıtımı noktasında cennet ilçemizin cennet güzelliklerini tanıtma noktasında mücadele ediyoruz. Gerçekten müthiş bir doğamız var. Bütün bu imkanları halkımızın hizmetine sunmak için gerekli özveriyi göstereceğiz. Köylerimizin, ilçemizin güzelliklerini lütfen yaşayın diyoruz. Türkiye'nin en güzel, en uzun rafting alanlarına sahibiz. Gelecek turistlerimizin rafting yapma imkanları var. Yamaç paraşütü, trekking, yelken ve su sporlarını yapma imkanlarına sahipler. Lütfen ilçemizin güzelliklerini fark edelim, fark ettirelim."

Uzundere Doğa Sporlarının  Merkezi olacak

Başkan Aktoprak, Erzurum’un en gözde turizm merkezlerinden biri olan Uzundere’nin aynı zamanda iyi bir spor merkezi de olduğunun altını çizdi. Aktoprak, “Sayın Valimiz öncülüğünde Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüzün destekleri ile ilçemizde adeta bir spor atılımı yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde uluslararası buz tırmanışları ve rafting yarışları ile güreş müsabakalarına ev sahipliği yapıyoruz. Sık sık bu tür spor organizasyonlar ile Uzundere’mizi doğa sporlarının  merkezi haline getirmeye özen gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uzundere, Doğa, Sporlarının, , Merkezi, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı