Yazı Detayı
09 Haziran 2022 - Perşembe 12:17
 
Erzurumspor başarısızlığının ardındaki Mehmet Sekmen!
Tahsin Kara
 
 

Mehmet Sekmen Erzurum’un Süper Lig’e çıkmasını neden istemedi?

Şimdi giriş cümleme bakıp niyet okuyanlar olacaktır.

Ne alaka kardeşim adam Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı, takımın çıkmasını istemez mi?

Erzurum için iyi olan ne varsa Başkanın radarındadır. Sen yanlış okuyorsun bu meseleyi!

Ve benzeri eleştiriler de sunulacaktır.

Peki, neden yazıya böyle iddialı girdim.

Dadaşlar, gardaşlar, Erzurum’u ve Erzurumspor’u sevenler!

Sayın Mehmet Sekmen eğer takımın Süper Lige çıkmasını isteseydi, İstanbulspor maçında tribünde olurdu. İstanbulspor maçında Erzurum’da tribünde olması gerekirken, ne hikmetse yoktu.  İstanbul’daki rövanş maçında 100 olması gerekirken yine yoktu.

Yani Erzurumspor’un onursal başkanı, takımın var oluş sebebi olan Play-Off maçında ortada yoktu.

***

Bir Futbol takımının başarısında yöneticiler, futbolcular, taraftar olmazsa olmazlardır. Ancak, tabii ki ekonomi ön şarttır. Takımı profesyonel liglere taşıyan Sekmen, Süper Ligin kapısına kadar getiren Sekmen, tam kapı açılacakken arka arkaya anlamsız işlere kalkışan da ne yazık ki Sekmen’dir.

Devre arasında transfer tahtası kapalı, kulübün başındaki başkanı atayan Sekmen oralı değil! Takviyeler yapılamadı. Olsun! Takım başardı ve Play-Off’a kaldı. Ancak biliyoruz ki o takviyeler yapılsaydı, bu iş Play-Off’a kalmaz, Erzurumspor Süper lige direkt çıkardı. Orada üzerine düşeni yapmadı.

Sanki bu sene Süper Lige çıkmasın diye her yolu denedi Sayın Başkan.

Maçlarına gitmedi! Gitseydi ne mi olurdu? O tribünde Belediye Başkanını gören takımın motivasyonu farklı olurdu. Kazanma iştahı olurdu. Yüz tane taraftarı bile olmayan İstanbulspor, sahasında Erzurum’u 4-2 yenemezdi mesela.

Ne yazık ki kentin Şehremanetini taşıyan Mehmet Sekmen, bu görevini layığı ile yapmamıştır.

Şimdi çıkıp kulübe şu kadar kaynak aktardık diye dövünmesin kimse, bu takımın istisnasız tüm başkanlarının atamasını yapan Mehmet Sekmen’dir. Onlar kulübün ekonomisini rayından çıkarmışlarsa, transfer tahtası kapanmışsa bunun sorumlusu da bizzat kendisidir. Bu kulübün de geçmişteki faciaya benzer şekilde yok olup gitmesine seyirci kalınmamalı, bizlerden de sessiz kalmamız beklenmemelidir.

Taraftarın isteklerini ve taleplerini görmezden ve duymazdan gelen Onursal Başkan Mehmet Sekmen görevden müdür alıp yerine başka müdür atar edasıyla işine geldiği gibi başkan değiştirdi. Her nedense bütün başarılar Sayın Sekmen’e başarısızlıklar ise atanmış başkanlara kesildi.

Onursal Başkan Sekmen’in son atadığı başkan Ömer Düzgün’de görevi bıraktı. Bakalım bu sefer kimi atayacak kulübün başına.

İş çığırından çıkmıştır!

Artık bir an önce atılması gereken adımlar atılmalı, kulübün başta mali yapısı hızla düzeltilmeli, tahtası açılmalı, kentin içinden gelen, şahsi çıkarını, menfaatini değil, Erzurum markasını önceleyen isimlerden bir yönetim kurulmalıdır.

Önümüzde 2 seçim var. Biri Cumhurbaşkanlığı, diğeri Yerel seçimler.

Sayın Sekmen ben nasılsa daha aday olmam, olsam da seçilemem diye bakıyor olabilir. Buna bir şey diyemem. Ama Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emanetinin de bir anlamda kendisinde olduğunu iyi bilmelidir. Erzurumspor üzerinden Erzurumluyu AK Parti’ye yani iktidara karşı örgütlemek istiyorsa o başka.

Spora siyaset karıştırma diyenler olacaktır.

Ama bunu ben yapmadım. Sayın Mehmet Sekmen yaptı.

Erzurumun markası olan kulübü siyasetçi olduğunu unutup, bakkal dükkanı gibi idare ederse bunun ekonomik ve sosyal sonuçları olacağını biliyordur. Ancak, asıl faturanın siyasi olacağını çok daha iyi bilmesine rağmen sessiz kalıyor ve görevlerinden kaçınıyorsa, partisine de yanlış yapıyordur.  Bu böyle bilinmeli.

Benim işim uyarmak.

Dere taşmadan, ev yıkılmadan uyarmak.

Sabırlar dere misali taştı, yakında binayı da yıkar. Altında kimler kalır. Varın siz hesap edin.

Haydi rastgele…

Tahsin Kara

09.05. 2022

 
Etiketler: Erzurumspor, başarısızlığının, ardındaki, Mehmet, Sekmen!,
Yorumlar
Haber Yazılımı