Yazı Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 23:01
 
Keşke Erzurum camiası da Süper Lige çıksa!!
Tahsin Kara
 
 

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un bu kez hakkını vere vre, tabiri caiz ise rakiplerini eze eze, defanslara, kulübeye saç yoldurarak aldığı Süper Lig bileti camiayı olduğu gibi gurbette yaşayan Erzurumluları da sevince boğdu.

Bizler kadar sevinen başka memleket yok. Bunu sosyal medyaya yansımalarından görmek mümkün.

Düne kadar #Erzurum etiketi ile AK Parti'ye, Başkan Mehmet Sekmen'e hatta Reis'e eleştiri yağdıran, işi hakarete vardıran kim varsa bakıyorum da sosyal medyada şampiyon edası ile kasıla kasıla prim yapıyorlar.

Bugün, yarın hatta birkaç gün daha bu hava devam edecek. Sonra aynı tas aynı hamam...

Bu Süper Lig yarışında Erzurumspor camiasının sergilediği duruş, tüm Erzurumlulara örnektir aslında... Birlik olunca, beraber olunca, riyasız menzile yürüyünce muvaffak olunacağının göstergesidir. Birbirine sövmek, ayak altından halıyı çekmek, arkasından iş çevirmek yerine, dimdik, omuz omuza durunca sevdanızı ülkeye mal edebileceğinizin kanıtıdır.

Erzurumlulara yıllardır anlattığımız, yaptırmaya çalıştığımız ama dinletemediğimiz, eyleme geçiremediğimiz bölünmüşlüğün zararını çeken bizlerin, birlik olunca sevincin, dayanışmanın arka arkaya geleceğinin tezahürüdür.

Yıllardır söylerim. Erzurumlunun kurdu kendisidir.

Erzincanlı, Elazığlı, Rizeli, Trabzonlu gibi bir ve beraber olup, devlette, toplumsal hayatta ve iş dünyasında etkin, güçlü, varlıklı karakterler ortaya konulabilir. Bu sayede arkadan gelen Erzurum gençleri daha kolay iş bulabilir. İş kurabilir. 

Biz kendimize Dadaş diyoruz. Her ne kadar #Dadaş etiket gibi algılansa da kardeş anlamına geliyor. Diğer taraftan Dadaş diye tabir edilen insan milletini seven, bayrağına bağlı, ezan sesinin garantörü, düşmana göz açtırmyacak kadar yiğit bir kişi olarak da biliniyor. 

Peki soruyorum! Allah aşkına birliği değil bölünmeyi, onu istemem ben olayım demeyi, o yükselecekse ben yokum diyebilmeyi, ben başkan olmazsam gider yeni dernek açarım tavrını, federasyon gibi ciddi bir işi sulandırıp klonlamayı hangi dadaşi ahlakına sığdırıryoruz?

Birlik olunca çok güzeliz. 

Birlik olunca çok güçlüyüz.

Birlik olunca aşamayacağımız dağ yok.

Birlik olunca Erzurumspor gibi dikine gidiyoruz.

Peki soruyor muyuz?

Neden birlik olamıyoruz?

Kanser hücresi girmiş vücutta olduğu gibi neden bölündükçe bölünüyoruz?

Ülkenin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan neden bir Erzurum Federasyon etkinliğine gelmiyor biliyor musunuz?

Birine gitse, öteki küsecek. Birine gülümsese öteki ağlayacak. "Birleşmiyorsanız gelmiyorum. Siz bir değilsiniz ki güç göreyim!" diyecek de diyemiyor. Bence çok da doğru yapıyor.

Dadaşlar! Erzurumspor'u örnek alalım.

Bu başarının ülkenin her yerindeki dadaşları birleştirdiği gibi birlik olalım. Mavi - Beyaz bayrağın altında buluştuğumuz gibi, Kırmızı - Beyaz vatan bayrağının altında da bir ve güçlü duralım. 

Bu gün milat olsun.

Bu ruhu örnek alalım. Yeni bir yola çıkalım.

Ayrımsız, ötekisiz, sadece Erzurum sevdası için, riyasız yürüyelim.

Keşke Erzurum camiası da birleşip toplumun Süper Ligine çıksa diye konuşan gençliğe yol açalım.

Allaha emanet olun.

 
Etiketler: Keşke, Erzurum, camiası, da, Süper, Lige, çıksa!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı