Yazı Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 19:15
 
“ONURSAL” BAŞKANIN EMRİ, TARAFTARIN İSTEDİĞİ “DEMİR’İ KESTİ
Av.Adem BİNGÖL
 
 

Şehrin takımının küme düşmesi ile sonlanan süper ligin ardından, yeni başkanın kim olacağı üzerine çok tartışıldı. Esasında taraftar için bir tartışma yoktu. Zira Üst üste şampiyonlukları getiren takımın başındaki Ali DEMİRHAN isminde hemfikir olmuştu. Ancak kulübün “onursal” başkanı nedense hiç istemedi bu ismi. O yüzden tartışma bu sebeple sürüyordu. Ali DEMİRHAN da “onursal” başkanın mutlak gücünü kabul etmiş, o istemeden olmaz, demekteydi. Öyle de oldu. Dün yapılan kongre sonucu tek aday Ömer DÜZGÜN “delegelerin” desteğini alarak kulüp başkanı oldu. Çünkü “onursal” başkanın emri, taraftarın istediği “DEMİR’i kesmişti.

Ancak bu haberin duyulmasından sonra taraftar sosyal medyada ayaklandı. Tepkiler arttı. “Onursal” başkan hedef alındı. Oynanan kötü tiyatroya karşı taraftar haklı öfkesini gösterdi. Sekmen, taraftarı fazla hafife aldı. Tepkilerin dinmesini beklemiyorum. Özellikle yeni sezonda tribünlere taraftarın da alınması ile bu tepkinin artacağını ve bir bütünlük göstereceğini söylemek için kâhin olmaya gerek yok. Sekmen en büyük kötülüğü de kulübe başkan seçildiğini sanan Ömer DÜZGÜN’e yaptı aslında. İradesini başkasının eline veren birinin ilk önce kendisine saygısı yoktur. Kimsenin kendisine saygı duymasını beklememeli. Ömer bey, maalesef kötü bir tiyatronun oyuncusu pozisyonunda. Hal böyle iken bu yönetim “DÜZGÜN” işleyemez. Tabi bir söz de delegelere. Tabi delegelerin kim olduğunu bilmiyorum ancak belediyenin bol maaşlı çalışanları ya da belediyeden kaymaklı iş alan pek muhterem insanlar oldukları anlaşılıyor.

Buradan Sekmen’e bir çağrıda bulunmak istiyorum. Kulübü şirkete çevirin ve belediyeye bağlı bir iştirak haline getirin. Her şeyi ile doğrudan belediyenin bir birimi olsun. Tüm yönetimini istediğiniz gibi seçin. Harcamaları keyfinize göre yapın. Yetki zaten siz de ya tam olarak resmen yetkili olun. En azından böylelikle sorumlu da siz olun. Yarın bu kulüp de battığında sorumlu kim bilsin taraftar. Çünkü böyle arkada her şeyin başında olup, sorumluluktan kaçmak olmuyor.

Bu kadar birbirine geçmiş kirli hesabın, Erzurum’a hizmet etmesini beklemek saflık olur. Yarın küçümsenen taraftar, şehrin gerçek sahipleri olarak o stadı doldurduklarında, “biz bu taraftarı fazla küçümsemişiz” diyecekler.

 

 
Etiketler: “ONURSAL”, BAŞKANIN, EMRİ,, TARAFTARIN, İSTEDİĞİ, “DEMİR’İ, KESTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı