Yazı Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 21:34
 
Yeniden ve içtenlikle Merhaba
Dr.Ali Taştekin
 
 

Kaşık kesmez manda yoğurduna su katarsanız kürdanla bile karıştırabilirsiniz. Sulandırılmış gerçeklerde problem suda değil, suyu Çin işkencesine çevirmede...
Tarih boyunca, tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi, Türk millî mukavemetini kıramayan çevreler, millî bağlarımızın zincirinde zayıf halkalar olmasını isterler. Ama hesap edemedikleri en önemli gerçek, milletimizin tarihî derinliği, coğrafî enginliği ve kültürel zenginliğidir. 
Bize geleni bize benzetmekte çok mahirizdir ve devşirme tecrübesini devleşme tercihine çevirmemiz işten bile değildir. 
Türk milleti misafirperver olduğu kadar muhabbetperver ve muhannet ezerdir de. Mağdur ve mazlumlara değil kucak, ocak bile açar, sıcak bir gönül bağı kurarız. Ama ihanet tuzağı planlayanları, asırlarca bağrımızda hançer gibi gizlenseler de gerektiğinde ve vakti geldiğinde inlerinde bile boğarız.
Türkiye üzerine hesabı olanlar "Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olacaklarını" da unutmasınlar. 
Bizim dostluğumuza dostluk, düşmanlığımıza düşmanlık olmaz. 
Herkes ayağını denk alsın; seçim sürecini gölgelemeye, halkı tahriklerle etkilemeye kimse kalkmasın. En cahilimiz bile ferasetiyle değme toplum mühendislerini, psikolojik harp mihraklarını suya götürür susuz getiririz. Çünkü, "Müminin ferasetinden korkun, zira o Allah'ın nuruyla bakar." 
Bütün partiler meşru yollardan iktidar olmak için mücadele edecekler, ama sonucu partisiz sade vatandaş belirleyecek. Bütün partiler bu gerçeği gözardı etmemelidir. Sessiz çoğunluk; kuyumcu titizliğiyle işine odaklanmış, harikulade bir eser üretmek için çaba içindedir. Günlük tartışmalara seyirci kalsa da değirmen misali her düşünce ve duyguyu un gibi öğütmeye devam etmekte, her hamlenin arkasındaki gücün niyetini görmeye çaba göstermektedir. Zira her seçim sonucu yeni bir başlangıç, yeni bir eser ve değer özelliği ile hem ulusumuz hem de dünyamız için önemlidir.
Türk milleti güçlü demokrasisiyle, iktidarı ve muhalefetiyle "âtinin ufkunda yeni bir güneş gibi" yükselişini sürdürecek, mazlum milletlerin ümidi, zalimlerin korkulu rüyası olmaya devam edecektir. Bu ifadeler bir hamaset boşvermişliği değil, bir hakikat uyarısı niteliğinde samimiyet tezahürü olarak görülmelidir.
Kimsenin en ufak şüphesi olmasın ki büyük bir olgunlukla sandığa gidecek ve her zaman olduğu gibi en isabetli tercihimizi yaparak bütün oyunları boşa çıkaracak bir basireti tüm dünyaya göstereceğiz. Hangi partiler iktidar olursa, başarılı olmaları için en samimî eleştirilerle ufkunu hep açacak, ülkemizin dirlik ve düzeni için gerektiğinde canımızı dişimize takacağız.
Kulağımıza korku üfleyenler, gözümüze perde germek isteyenler asla aklımızı ve gönlümüzü esir edemeyecektir. Bizim medeniyetimiz insanlığın yegâne huzur ve güven barınağı, barış ve kardeşlik sığınağıdır. Tarih bunu söylüyor, coğrafya bunu yansıtıyor ve çağdaş uygarlık bunu anımsatıyor...
Yeniden Türk asrına merhaba...
"Yurtta barış, dünyada barış"a
İnsanlıkta, iyilikte, erdemde yarışa
Kardeşlikle gerçek özgürlüğe,
Aydınlığa, bilime ve sanata varışa
Yeniden ve içtenlikle Merhaba... aLi
         9.05.2022/07.51  Beylikdüzü

 
Etiketler: Yeniden, ve, içtenlikle, Merhaba,
Yorumlar
Haber Yazılımı