Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Alibaba Grup’tan Türkiye’ye 2 milyar dolarlık yatırım

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin, ABD ziyareti öncesi İstanbul’da bir araya geldiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi. Evans, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarının olduğunu kaydetti.

Alibaba Grup Başkanı Michael

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Michael Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin’i İstanbul’da kabul etti. Evans görüşmede, Türkiye’ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planları olduğunu da belirtti.

YENİ YATIRIMLARA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın önde gelen şirketlerinden Alibaba Grup’un Türkiye’ye yönelik kapsamlı yatırım planlarını öğrenmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Alibaba Grup Başkanı Michael Evans Türkiye’de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi vererek, bu kapsamda, Ankara’daki veri merkezi ile lojistik merkezi ve İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirdikleri ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlara ilişkin detayları paylaştı.

2 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM PLANI

EVANS’TAN TEKNOFEST VE FİLENİN SULTANLARI’NA ÖVGÜ

Trendyol’un da sponsorları arasında yer alması dolayısıyla Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i de yakından takip ettiğini dile getiren Evans, bu organizasyonu Türkiye’nin dünya arenasında söz sahibi bir teknoloji oyuncusu olduğunun ispatı olarak gördüğünü belirtti. Aynı zamanda altın madalya sahibi bir olimpiyat sporcusu olan Evans, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın dünya çapındaki başarılarını da yakından takip ettiğini belirterek Trendyol’un spora ve sporculara verdiği destekten de son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi