Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Av. Sibğetullah Şahin Arnavutköy Belediye Başkan A. Adayı

Erzurum’luların yoğun yaşadığı ilçelerden

Erzurum’luların yoğun yaşadığı ilçelerden biri olan Arnavutköy’de Belediye Başkan Aday Adaylığı için Erzurum’lu bir hemşerimiz Av Sibğetullah Şahin  müracaatını yaptı.

Ak Parti’de 3 dönem kuralına göre mevcut Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’nın artık aday gösterilmeyeceği öngörülürken, Baltacı’nın yerine hangi Ak Partili ismin aday gösterileceği önümüzdeki ay belli olacak.

Yapılan müracaatlar içerisinde Av Sibğetullah şahin Arnavutköy Belediye Başkanlığı için aday olması muhtemel isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Av. Sibğetullah Şahin Kimdir?

Av. Sibğetullah Şahin Arnavutköy Belediye Başkan A. Adayı

12 Ağustos 1981’de Erzurum’un Horasan ilçesinde doğan Sibğetullah Şahin babasının Refah Partisi Horasan kurucu ilçe başkanlığı yapması sebebiyle küçük yaşlardan itibaren siyasete ilgi duymaya başladı.

İlk ve orta öğrenimini Horasan ve Erzurum’da tamamlayan Sibğetullah Şahin, ailesinin İstanbul’a taşınmasıyla lise eğitimine Vatan Anadolu Lisesi’nde devam etti. 1999 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini burslu olarak kazanarak, 2004 yılında üçüncülük derecesi ile mezun oldu.

Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık stajını tamamlayan Şahin, askerlik görevini Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde Askerlik Şubesi Başkanı olarak yerine getirdi. 2007 yılından bu yana, kurucu ortağı olduğu Beş Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmaktadır.

Arnavutköy ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu. Bu süreçte,

Arnavutköy Belediye Meclisi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Hukuk Komisyonu üyeliği ve başkanlığı görevlerini üstlendi.

Sivil toplum alanında da aktif olan Şahin, Arnavutköy Horasanlılar Derneği, Arnavutköy Erzurumlu Girişimci İş Adamları Derneği, Erzurumlular Platformu, Arnavutköy Erzurumlular Dernek Başkanlığı, İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu Genel Sekreterliği ve Yetim Vakfı Arnavutköy Temsilciliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Kürtçe ve İngilizce dillerine hakim olan Şahin, evli ve dört çocuk babasıdır