Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aydemir, “Karayazı” ismi “Bayraktar” şeklinde değişmesi gerekir

AK Parti önceki dönem

AK Parti önceki dönem Milletvekili İbrahim Aydemir, bugün CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’ın TBMM’de Erzurum Karayazı ilçesinin adının “Güzelyazı” olarak değiştirilmesi için verdiği kanun teklifini çok doğru bir girişim olduğunu belirterek, kendisinin milletvekilliği döneminde de bu konuyu gündeme getirdiğini ve Karayazı isminin “Bayraktar” olarak değişmesi gerektiğini dile getirdi.

Gazetemizde yayınlanan haberle alakalı değerlendirme yapan AK Parti önceki dönem Milletvekili İbrahim Aydemir, bu konu 15/07/2017 tarihinde Karayazı İlçe Belediyesi tarafından o dönem Belediye Başkan Vekili olarak görev yapan İlçe Kaymakamı Ali Fuat Atik imzasıyla alınan Belediye Meclis kararının olduğunu belirtti.

Karayazı ilçesi adının, daha önceden de kullanılan “Bayraktar” ismine döndürülmesi talebinde bulunan Milletvekili Aydemir, Bayraktar isminin ilçe tarihine ait bir özelliği taşıdığını belirterek, ‘Karayazı ilçemizde vatandaşın çok yoğun bir biçimde isme itirazı var. Yani böyle bir negatif çağrışım olduğu için eski ismini tekrar istiyorlar, belediye de bununla ilgili karar aldı. Eski ismi Bayraktar, Yavuz Selim’in bayraktarları orada konuşlandıkları için ismi ta oradan almış’ kaydını düşmüştü.

İşte o meclis kararı,

 

Milletvekili Aydemir, 2022 yılında TBMM’de “Karayazı” ilçesinin adının da “Bayraktar” olarak değişimine destek talebinde bulunmuştu.