Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyoğlu bir millet kütüphanesi ve gençlik merkezine daha kavuştu

Beyoğlu bir millet kütüphanesi ve gençlik merkezine daha kavuştu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bu mekan gençlerin tarihle, kitapla buluştuğu bir mekan haline geldi” Beyoğlu’nda restorasyonu tamamlanan tarihi Esgher Sinagogu, Hasköy Gençlik Merkezi ve Millet Kütüphanesi olarak hizmete açıldı.

Beyoğlu bir millet kütüphanesi

Beyoğlu bir millet kütüphanesi ve gençlik merkezine daha kavuştu

Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bu mekan gençlerin tarihle, kitapla buluştuğu bir mekan haline geldi”

İSTANBUL – Beyoğlu‘nda restorasyonu tamamlanan tarihi Esgher Sinagogu, Hasköy Gençlik Merkezi ve Millet Kütüphanesi olarak hizmete açıldı. Burada konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Burası gençlerin tarihle, kitapla buluştuğu bir mekan haline geldi” dedi.

Beyoğlu’nda her semte bir kütüphane hedefiyle yola çıkan Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, bir kütüphanenin daha açılışını gerçekleştirdi. Beyoğlu Belediyesince restorasyonu tamamlanan Tarihi Esgher Sinagogu, gençlerin yeni buluşma noktası olacak Hasköy Gençlik Merkezi ve Millet Kütüphanesine dönüştürüldü. Yaklaşık bir yıldır hizmet veren kütüphanenin bugünkü resmi açılış töreninde konuşan Haydar Ali Yıldız, bu mekanı gençlerin tarih ve kitapla buluştuğu bir yer haline getirdiklerini ve cumhuriyetin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılına yakışacak projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirtti.

“Burası gençlerin tarihle, kitapla buluştuğu bir mekan haline geldi”

Bu kütüphanede çalışarak KPPS’de dereceye girdi

Kütüphanenin açılmasıyla birlikte burada ders çalışmaya başladığını ve sonucunda da KPSS’de dereceye girdiğini söyleyen Furkan Almaz ise, “Ben kütüphanemizde KPSS çalışarak Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinde 3’üncü olmuş bulunmaktayım. Bizlere bu güzel imkanları sağladığı için Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Haydar Ali Yıldız’a çok teşekkür ediyorum. İnsanlar evlerinde aradığı konforu buradaki kütüphanelerde bulmaktalar. Aynı zamanda bizlere bu hizmeti sağlarken kendimizi evimizde hissettiren buradaki sayın çalışanlara da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat