Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzurum’da 2 – 6 yaş arası çocuklar için Macera oyun atölyesi açıldı

Küçük çocuğu olan aileler için güvenli şekilde çocuklarını bırakabileceği Macera oyun atölyesi Yıldızkent’te faaliyete geçti.

Küçük çocuğu olan aileler

Alışverişe, kuaföre, hastaneye yada arkadaş görüşmelerine giderken çocuklarını güvenerek nereye bırakabiliriz diye düşünen ebeveynler için önemli olan bu ihtiyacı fark eden Huriye Hançerli ve Name Eren isimli iki bayan girişimci böyle çok amaçlı bir mekan açmaya karar vererek hayata geçirdiler.

Macera oyun atölyesi hakkında bilgi veren yetkililer; “Gözlemlediğimiz ve şehrimizdeki önemli ihtiyaçlardan biri çocuğu olan arkadaşlarımızın alışverişe, kuaföre, hastaneye yada arkadaş görüşmelerine giderken çocuklarını güvenerek bırakabilecekleri bir mekana ihtiyaç duyduklarına tanık oluyorduk. Bu ihtiyacı tam olarak karşılayacak macera oyun atölyesi ve kafesini açmaya kara verdik.

Macera oyun atölyesi, ebeveynlerin güvenerek gelecekleri, çocuklarını emanet ederek kendilerine vakit ayırma imkânları sunmaktadır.

Macera oyun atölyesinde oyun alanı içinde;

Kum havuzu

Top havuzu

Trambolin

Oyun köşeleri

Serbest oyun alanı öğretmen rehberliğinde çalışmaktadır.

Oyun grupları

4 çocuktan oluşan butik gruplar ile haftada iki gün ikişer saat olarak planlı ve programlı oyun gruplarıdır. Oyun gruplarının amacı, çocukların fiziksel, zihinsel, bilişsel ve dil gelişimlerini destekleyerek çocukların sosyalleşerek iletişim becerisi kazanmaları amaçlanmaktadır. Oyun grupları okul öncesi öğretmeleri tarafından uygulanmaktadır.

Hafta sonları, belirlenen temalar ile geçici workshop çalışmaları ebeveynli ve ebeveynsiz olarak çocuğun anne ve babası ile vakit geçirmesine ve bir ürün oluşturmasına imkan sağlamaktadır.

Okul sonrası programında, okul öncesi ve ilkokul çocukları için hafta içi okul sonrasında hijyenik ve güvenilir bir ortamda ailelerini beklerken ödev tekrarı, kitap okuma saati ve oyun, drama, müzik etkinlikleri ile kaliteli zaman geçirmeleri hedeflenmektedir. Okul sonrası programı hafta içi beş gün saat 14:30 /17:30 arası kayıtlı olarak uygulanmaktadır.

Macera oyun atölyesi kitap kafe ile atölyeye gelen ebeveynlerin çocuklar oyun alanında oyun oynarken kitap okuyup soğuk sıcak içeceklerini içip keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Özel gün ve doğum günleri içinde kullanılan kafemizde istediğiniz konsepti seçebilirsiniz.

Macera oyun atölyesi, konsepti ve uygulamaları ile Erzurum’da ilk ve tektir” dediler.

İrtibat için: 0 506 034 10 00