Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Esenler’de geri dönüşümden elde edilen defterler öğrencilere dağıtıldı

Esenler’de geri dönüşümden elde edilen defterler öğrencilere dağıtıldı Esenler Belediyesi geri dönüşümle 7 milyon defteri eğitime kazandırdı.

Esenler'de geri dönüşümden elde

Esenler‘de geri dönüşümden elde edilen defterler öğrencilere dağıtıldı

İSTANBUL – Esenler Belediyesi geri dönüşümle 7 milyon defteri eğitime kazandırdı. Bu yıl kazandırılan 500 bin defter, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin‘in de katıldığı törenle öğrencilere dağıtıldı.

Esenler’de geri dönüşüm tesislerinde tamamen atıkların ayrıştırılmasından elde edilen gelirle 14 yılda toplam 7 milyon defter üretildi. Bu sene üretilen defterlerin 500 bini “Kitaplar Hükümetimizden Defterler Belediyemizden” sloganıyla her yıl geleneksel olarak sürdürülen proje kapsamında 85 bin öğrenciye takdim edildi. Şehit Emrah Sağaz İlkokulu’nda Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Yusuf Tekin‘in katılımıyla gerçekleşen program alanında geri dönüşüm standı da kuruldu. Stantta, geri dönüşümden mavi kapak toplanarak elde edilen tekerlekli sandalyeler, dönüşümden kazanılan ve ihtiyaç sahiplerine verilen deterjanlar, defterler, kitaplar da yer aldı. Bakan Tekin ve beraberindekiler programdan önce stantları gezdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ilkokul öğrencileri Beyza Gül ve Berat Öztekin ile birlikte sahneye çıktı. Bakan Tekin, “danışmanlarım” olarak tanıttığı öğrencilere mikrofonu vererek konuşmalarını istedi. İlkokul öğrencileri Gül ve Öztekin, belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile öğretmenlerine teşekkür etti.

“Topyekün seferberlik ilan edelim”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı konuşmada, “Milli eğitim, eğitim, çok ağır bir yük. Bu yükün altından tek başına bakanlık, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz kalkamaz. Ben diyorum ki; ‘Gelin, ebeveynlerden başlayalım. Sivil toplum kuruluşlarından belediyelere topyekün seferberlik ilan edelim. Hepimiz yapabileceklerimizi yapalım. Elimizi taşın altına koyalım’. Bu projenin burada gördüğüm kısmı, Esenler Belediyesi’nin bizim bu çağrımıza kulak vermiş, canlı bir örneği olarak görüyorum. İnşallah herkese örnek olur. Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak buna açığız” diye konuştu.

“Benim asıl dikkatimi çeken pedagojik boyutudur”

“85 bin öğrencimizin defter ihtiyacını buradan karşılıyoruz”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika