Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fransa’dan çok konuşulacak iPhone 12 kararı: Satışı yeni bir emre kadar yasaklandı

Fransa, ABD’li teknoloji devi Apple’ın ürettiği iPhone 12 model telefonun satışını ülke çapında durdurdu. Apple’ın bu telefonlara güncelleme getirmesi durumunda kararın yeniden gözden geçirileceğini kaydeden Dijitalleşme ve Telekomünikasyondan Sorumlu Bakan Jean-Noel Barrot, yasağın bu telefonların izin verilen radyasyon miktarını geçmesi nedeniyle getirildiğini açıkladı.

Fransa, ABD'li teknoloji devi

Fransa‘da Dijitalleşme ve Telekomünikasyondan Sorumlu Bakan Jean- Noel Barrot, yeni bir emre kadar iPhone 12 model telefon satışının ülkede yasaklandığını duyurdu.

GÜNCELLEME GETİRİLENE KADAR YASAK

Barrot, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, ABD’li teknoloji devi Apple güncelleme getirene kadar iPhone 12 model telefonun satışının Fransa’da durdurulduğunu belirtti.

TÜM GÖREVLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bakan Barrot, söz konusu yasağa uyulması için Ulusal Frekans Ajansından (ANFR) tüm görevlilerini seferber etmesini istediğini aktardı.

İZİN VERİLEN RADYASYON MİKTARINI GEÇTİĞİ TESPİT EDİLDİ

Elektronik cihazların insanların üzerine yaydığı elektromanyetik dalga miktarını kontrol eden ANFR’den yapılan açıklamaya göre, 141 telefon modeli üzerinde yapılan kontrollerde iPhone 12’lerin Avrupa’da izin verilen radyasyon miktarını geçtiği tespit edildi. Avrupa’da bir telefon cepte veya elde tutulduğunda, 4W/kg radyasyon miktarına sahip olması zorunluluğu bulunurken, ANFR, bu miktarın iPhone 12 model telefonda 5,74 W/kg olduğunu ortaya koydu.

Kaynak: AA / Teknoloji