Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 14:12
 
ERKON’DAN KOMOYUNA BİLGİLENDİRME
ERKON Erzurum Konfederasyonu yapılan çalışmalar ve planlama doğrultusunda yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme amaçlı bir basın bildirisi yayınladı.
SİVİL TOPLUM Haberi
ERKON’DAN KOMOYUNA BİLGİLENDİRME

Çalışmalarını yapılan yıllık plan doğrultusunda yürüten ERKON 2019 -2020 hizmet yılı içerisinde yaptıkları ve yıl sonuna kadar yapacakları çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Koronovirüs salgını dolayısıyla bir çok programını askıya alan ERKON siyasi parti il başkanlıkları ile yaptığı görüşmelerde ERKON’un siyasetteki duruşunu ve siyasi partilerle de kurulması gereken ilişkiler hakkında fikir alış verişinde bulunuyor.

Önümüzdeki günlerde Ankara’da Erzurum Milletvekilleriyle bir araya gelerek Erzurum için yapılması gereken projeleri istişare edip ERKON’un planladığı projeler hakkında bilgilendirme yapacak.

İşte ERKON Genel Sekreteri Av.Dursun İzgi’nin basınla paylaştığı bilgilendirme metni ;

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) olarak 17.10.2019 tarihinde yaptığımız “Olağan Genel Kurul”dan sonra14/17 Kasım 2019 tarihlerinde “Erzurum Tanıtım Günleri“ programını,  30.11.2019 tarihinde “İstanbul Anadolu Yakası” ve 07.12.2019 tarihinde “İstanbul Avrupa Yakası” STK`larla “Bilgilendirme Toplantılarını” icra ettik. 2020 Yılında özelikle siyasi partilerin İstanbul İl Başkanlıklarını ziyaret ve diyalogları güçlendirmesi planlandık. Bu bağlamda, 16.01.2020 Perşembe günü AK Parti İl Başkanlığında, İl Başkanı Bayram ŞENOCAK beyin kahvaltı daveti üzerine AK Parti İl Başkanlığında yapılan, Konfederasyon Başkanlarıyla yaptığı toplantıya Genel Başkanımız Mustafa MACİT bey katıldı. Bu toplantı da Siyasi Partiler ve STK ilişkileri değerlendirildi. STK`lar olarak iktidardan talepler gönderme getirilerek daha sonraki süreçte daha yakın ilişkilerin kurulması diyaloğun artırılması prensip kararı alındı. Koronavirüsün ciddi manada yayılmasından  ve Genel Başkanımızın yurtdışında olmasından dolayı fili ziyaretlerimize zorunlu olarak ara verdik.Daha sonra AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram ŞENOCAK beyin, 14.05.2020 Perşembe günü Koronavirüsten dolayı Zoom üzerinden yapılan tele konferans toplantısına Genel Başkanımız Mustafa MACİT Almanya`dan katıldı. 

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) olarak, yaz tatilinden sonra siyasi parti ziyaretlerini yeniden başlatarak, 02.10.2020 Cuma günü Gelecek Partisi İstanbul İl başkanlığını heyet olarak ziyaret ederek, İl Başkanı İsa Mesih ŞAHİN beyle görüldü. Bu ziyarete Genel Başkan Mustafa MACİT, Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri TORAMAN, Genel Başkan Yardımcısı Güngör ORBAK, Erzurum Narman Dernekleri Federasyonu Başkanı Hamit ALDIR beyler katıldılar. Bu ziyarette Erzurum Konfederasyonunun çalışma anlayışı, hedefleri, STK`ların durumu ve siyasi partilerle ilişkileri konuları görüşüldü. Özellikle  ERKON`un tüm partilere eşit mesafe olduğunu siyasi partilerin kendi alanlarında STK`larında kendi alanlarında çalışması gerektiği zaman kurumsal olarak seviyeli diyalogların kurulması fakat bu ilişkilerde siyasi partilerin STK`ları arka bahçesi olarak görmemeleri gerektiğine vurgu yapıldı.

Erzurum Konfederasyonu (ERKON) olarak, yıl sonuna kadar diğer siyasi partilerin İl Başkanlıklarını da ziyaret edeceğini ve siyasi ilişlilerin güçlendirmeyi planlıyoruz. Bu ilişkilerde Erzurumluların siyasette daha güçlü bir şekilde yer almaları, önemli siyasi görevlere gelmeleri ve geldikleri görevlerde en verimli bir şekilde çalışmaları için gerekli her türlü desteğin verilip uygun zeminleri oluşması için her türlü girişimlerde bulunacağız.

Ayrıca Ekim ayında Ankara`da Erzurum Miletvekilleri ile özel bir toplantı yaparak bundan sonraki süreçte siyaset ve sivil toplum ilişkileri, dayanışmanın güçlendirilmesi ve Erzurum ve Erzurumluların her alanda hak ettiği hizmeti alması ve temsil edilmeleri gibi bir çok konuda istişareler yapmayı planlıyoruz.

                    Genel prensibimiz olan her partiye eşit mesafede duruşumuzdan kesinlikle ödün veremeyeceğiz.Siyasi yapıyla seviyeli ve düzeyli diyalogları sürdürerek ve hemşerilerimizin siyasette, bürokraside,sporda, ekonomide ve hayatın her alanında hak ettikleri yeri almaları için her türlü girişim ve çalışmaları planlı bir şekilde yapacağız. Siyasi partilerin hiç birinin güdümünde olmadan faydalı çalışmalarında yanlarındayız. Erzurum ve Erzurumluların aleyhinde olacak kararlarda demokratik tepkimizi ortaya koyarak ve  gereken tepkimizi gösteririz. Bu çalışmaları yaparken yerine ve şartlarına göre Erzurum STK`larıyla birlikte hareket ederek hep birlikte en güzel sonuçları almayı hedefliyoruz. STK`ların temel hedeflerinden biri olan lobi çalışmalarını en verimli şekilde yapmayı hedef ve ilkelerimizden ödün vermeden Erzurum’a Ve Erzurumlulara hizmete devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERKON’DAN, KOMOYUNA, BİLGİLENDİRME, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı