Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 12:48
 
YAKUTİYE BELEDİYESİ YAZ SEZONUNA HIZLI GİRDİ
Yakutiye Belediyesi ekipleri asfalt çalışmalarından park ve bahçe bakımına, temizlikten metruk bina yıkımlarına varıncaya kadar yaz sezonunda adeta bir seferberlik başlattı.
ERZURUM HAB Haberi
YAKUTİYE BELEDİYESİ YAZ SEZONUNA HIZLI GİRDİ

“Asfaltsız yol bırakmayacaklar”
Geçtiğimiz yıl Yakutiye ilçe merkezi ve köylerde yaptığı asfalt çalışmalarıyla bir rekora imza atan ekipler, bu yıl da aynı tempoyla asfaltsız yolları asfaltlamayı planlıyor.
Başkan Mahmut Uçar’ın talimatıyla havaların ısınmasıyla birlikte Sanayi semtindeki işyerlerinin önünde başlanan asfaltlama çalışmalarını köylerde de devam ettiriyor.
Vatandaşların da talebi doğrultusunda bozuk yolları onaran ekipler, bir yandan kaldırım ve parklarda peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.
Park ve bahçelerde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarına da ağırlık veren ekipler, çocuk oyun elemanları ve bankları da onararak halkın ve çocukların kullanımına hazır hale getirmeye çalışıyor.
Başkan Uçar “Koronavirüsle mücadeleye devam“
Kış boyunca ciddi bir planlama yaparak, tespit ettikleri eylem planı ile acil yapılması gereken işleri bir an önce başlattıklarını kaydeden Başkan Mahmut Uçar, Asfalt, çevre düzenlemesi ve park bahçe bakımlarının yanı sıra koronavirüsle mücadele kapsamında da tedbiri elden bırakmadıklarını kaydetti.
Başkan Uçar, işyerleri, toplu yaşam alanları, camiler ve resmi kurumlarda dezenfeksiyon işlemlerinin sürdüğüne dikkat çekerek, vatandaşları tedbiri elden bırakmamaları konusunda da uyardı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: YAKUTİYE, BELEDİYESİ, YAZ, SEZONUNA, HIZLI, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı