Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Adayı Gencay Yıldıztekin Oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adayını açıkladı. Gencay Yıldıztekin, Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’nin adaylarını grup toplantısında açıkladı. İYİ Parti’nin Kocaeli Körfez ilçe belediye Başkan adayı azmi Cihat Hatipoğlu’ndan sonra Kocaeli Büyükşehir ide bir dadaşa emanet etti.

Kocaeli Erzurum dernekler Federasyonu kurucu başkanı Gencay Yıldıztekin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak İYİ Parti gurup toplantısında kürsüye çağrılan isim oldu.

GENCAY YILDIZTEKİN KİMDİR?

1971 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Liseyi ailesiyle birlikte yerleştikleri Gebze’de okudu. İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Yıldız tekin Gebze Teknik Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.

1995 yılında “Genç Girişimci, İşsizlik Kredisi” ile “Entosav Ltd.Şti’ni” kurarak, başarılı bir ticari yükseliş gösteren Yıldıztekin, şirketini kısa sürede “Entosav Grup’a” dönüştürdü. Yıldıztekin Entopest ve Yıldıztekin İnşaat şirketleri ile Kocaeli ve Gebze bölgelerinde yatırımlar yapmaya devam etmektedir. 2010 yılında da “Entosav Abudabi-BAE”yi kurarak grup şirketlerini uluslararası arenaya taşımayı da başardı. Aile grup şirketlerinin halen Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

2007 yılında Kocaeli’nde faaliyet gösteren Erzurum derneklerini bir çatı altında toplayarak Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu ( KEDFE)’ yi kurdu ve kurucu başkan olarak bir dönem başkanlığını yürüttü. Sivil toplum alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Gencay Yıldıztekin bu alanda bir çok ödüle layık görüldü.

Birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenen Yıldıztekin; Darıca Kızılay Şubesi Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği, Gençsiad Yönetim Kurulu Üyeliği, Gesiad-MARİFED ve TUSKON’daki aktif üyeliği ile iş dünyasındaki gelişmelere öncülük etmeye devam etmektedir. Ayrıca, Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER)’nde eşi ve kendisinin gönüllü üyeliği ile sosyal sorumluluk kapsamında aktif faaliyetlerde bulunmuştur.

Federasyon Başkanlığı görevinin ardından siyasete merak salan Yıldıztekin  uzun süre AK Parti’de siyaset yaptı. AK Parti’den milletvekilliği aday adayı ve Darıca Belediye Başkan aday adayı oldu.

Bir süre önce AK Parti’den istifa eden Yıldıztekin, İYİ Parti’ye üye olmuş ve partideki görevine Darıca İlçe Başkanlığı olarak devam etmiştir.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için ilçe başkanlığındaki görevinden istifa eden Gencay Yıldıztekin İYİ Parti lideri Meral Akşener tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan edilen edilmiştir. Gencay Yıldıztekin, siyasi kariyerine bu önemli görevle devam etmektedir.

Gencay Yıldıztekin Evli ve iki çocuk babasıdır.

İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gencay Yıldıztekin, Kocaeli’nin geleceğine yönelik projeleri ve vizyonuyla seçim sürecinde yer alacak.