Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mersin’de Yeni Eğitim Öğretim Yılına Emniyet Tedbirleri

Mersin’de 1394 okulda 420 bin öğrenci ve 30 bin öğretmenle yeni eğitim öğretim yılı başladı. Polis, 544 okulun çevresinde okul güzergahlarında emniyet tedbirleri aldı.

Mersin'de 1394 okulda 420

MERSİN’de, 1394 okulda yaklaşık 420 bin öğrenci ile 30 bin öğretmenle 2023-2024 eğitim öğretim yılı başladı. Polis herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 544 okulun çevresinde okul güzergahlarında emniyet tedbirleri aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yeni eğitim ve öğretimin başlamasıyla okul çevresinde önlemlerini yoğunlaştırdı. Polis, vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, ilköğretim, ortaöğretim ve lise çağındaki çocuk ve gençlerin özellikle uyuşturucu maddeler olmak üzere terör nitelikli oluşumlar ile asayiş suçlarından uzak tutulması, korunması eğitim ve öğretim yılının güvenli bir ortamda geçirilmesini sağlamak amacıyla 544 okulun çevrelerinde ve okul güzergahlarında emniyet tedbirleri aldı. 1350 polisin görev yaptığı emniyet tedbirleri kapsamında okul servis araçlarının yanı sıra okulların yakın çevrelerinde bulunan park bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamülleri satışı yapılan yerler, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları denetlendi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim