Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Eğitim Bakanı Tekin: “Bireysel tüketiciye sattıkları fiyatın 3 katına okullarda su satan belediyeler vardı”

Milli Eğitim Bakanı Tekin: “Bireysel tüketiciye sattıkları fiyatın 3 katına okullarda su satan belediyeler vardı” Bakan Tekin ile Başkan Yıldırım Ümraniye’de Necmettin Öztürk İlkokulu’nun açılışını yaptı Ümraniye’de Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Ümraniye Belediye Başkanı İsmet…

Milli Eğitim Bakanı Tekin:

Milli Eğitim Bakanı

Bakan Tekin ile Başkan Yıldırım Ümraniye‘de Necmettin Öztürk İlkokulu’nun açılışını yaptı

İSTANBUL – Ümraniye

Ümraniye Belediyesi tarafından Yamanevler Mahallesi’nde yaptırılan, eski belediye başkanlarından Necmettin Öztürk’ün hayırsever ailesinin katkılarıyla tamamlanan Necmettin Öztürk İlkokulu yapılan görkemli törenle eğitim hayatına başladı. 820 öğrenci kapasiteli okulun açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ümraniye İlçe Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul Milletvekilleri, Hayırsever Öztürk Ailesi ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ben başta Hilal hanıma, annesi Meral hanıma çok teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık hakikaten çok gayret ettiler. Belediyemizde çalışan bütün arkadaşlarımızla bu 24 sınıf ve 4 anaokulu sınıfından oluşan çok değerli Necmettin Öztürk abimizin adına yakışır bu ilkokulumuzu ilçemize hep beraber Milli Eğitim Bakanlığımızla beraber kazandırmış olduk. Tabii kolay olmadı. Okul ihtiyacımız bitmiyor şu anda devam eden 2 tane okulumuz var. Yine hayır sahiplerine yaptırıyoruz. Bununla birlikte 4 tane yapmış olduk. Ben teşriflerinden dolayı Sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Burada hep beraber güzel çocuklar vatanına, milletine, dinine sahip Türkiye’mizin aydınlık yarınlarını yönetecek çocuklarımızı Necmettin abiye yakışır bir şekilde yetiştirmiş olacağız. Hocalarımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

24 sınıf ilkokul ve 4 sınıf anaokuldan oluşan okul içerisinde; kapalı spor salonu, anaokulu ve ilkokul için ayrı bölümlerden oluşan bir kütüphane, toplantı salonu, 2 adet etüt salonu, öğretmenler odası, anaokulu ve ilkokul yemekhanesi bulunuyor. Yamanevler Mahallesi’nde inşa edilen ilkokul, bölgenin ihtiyacını önemli ölçüde karşılamış olacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel