Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Tahsin Kara

SEÇİME DOĞRU

Seçimlerle halkın iradesi doğrudan sandığa yansır. Seçim sonrası sandıktan çıkan sonuçlara ise her kesin saygı göstermesi gerekir.

14 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ile birlikte milletvekili seçimi de olacak. Bu seçim Türkiye kader seçimin yapacak. Ya ileri gideceğiz yada geri döneceğiz.

Gündemde Cumhurbaşkanlığı seçimi öne çıkıyor. Öyle bir hava var ki sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak gibi bir durum var. Milletvekilliği seçimi ikinci planda gibi görünüyor..

Elbette milletvekilliği düşünen aday adaylarında kulis çalışmaları yapıyorlar ama bu durum halkın umurunda bile değil.

14 Mayıs ta yapılacak olan seçimde ittifak partileri kendi aldıkları oy oranında milletvekili çıkartacak. Onun içindir ki millet ittifakının küçük ortakları içten içe CHP veya İYİ parti listelerinden kendilerine yer bulma çabası içerisindeler.

Partiler tüzüklerinde partinin siyasi, ekonomik ve sosyal bakış açısını gösteren bir bakış açısı yansıtır. Her siyasi parti, Anayasa ve yasalara bağlı olmak zorunda olduğu gibi kendi çizgisini/görüşünü de yansıtan tüzüğüne uymak zorunda.

Gel görki  millet ittifakında bulunan partilerin tamamı kendi tüzüklerini rafa kaldırmış kendilerine dikta edilen metinler doğrusunda yeni yol haritaları çizmek zorunda kalmışlar.

Siyasi partilerin programlarını uygulayabilmeleri için iktidar olmaları zorunludur.  Varsayalım ki millet ittifakı seçimleri kazandı hangi partinin programını uygulayacaklar kim kime biat edecek.

Muhalefet güçlü bir kadro oluşturma çabasıyla 7 benzemezi bir araya getirerek koalisyonu şimdiden kurmuş olsa da iktidar vatandaşların cebine dokunacak hareketler yapacak gibi görünüyor. Birileri seçimi beklerken yönetenlerin seçim için nasıl hamleler yapacağı merakla bekleniyor. Son hamlelerin ne olacağını zamanla göreceğiz.

Hep beraber son denklemde kimlerin neler yapacağını göreceğiz. Son dönemlerde yapılacak olan çalışmalar ile birlikte, anketlerin ne göstereceği belli olacak. Adaylar sahaya indiği an kartlar yenide dağıtılacak.

Görelim Mevla neyler

Neylerse güzel eyler..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER