Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Münazara Yarışması Gençlerin Yoğun İlgisiyle Başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen Türkiye Münazara Yarışması başladı. Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşma yaptığı programda Kaplan, gençliğin önemine dikkat çekti. Yarışmaya 64 ilden münazara takımları katılım gösterdi. ‘Sözler çarpışsın, fikirler yarışsın’ sloganıyla yapılan yarışmanın amacı, gençlerin kendine güven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendini ifade edebilmelerini sağlamak ve fikir üretme yeteneklerini geliştirmektir.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü bünyesinde yeni eğitim öğretim döneminin başında ilan edilen Türkiye Münazara Yarışması başladı.

Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşma yaptığı programda Kaplan, “İddian yoksa rüya göremezsin. Rüyasını göremediğin bir iddiayı hayata geçiremezsin. Yalnızca iddiaların sahibi kişiler, bu rüyaları ve iddiaları hayata geçirme azmi ve cehdi ile yola koyulan öncü nesiller, geleceğe yürüyebilir, geleceğin yol haritasını hazırlayabilirler. Dünya çağrısı çağını aşan öncü bir nesil bekliyor. Bu nesil Türkiye gençliğidir. Yeter ki, niyetimiz salih ve sahici olsun! Yeter ki, idrakimiz, nebevî olsun!” dedi.

TÜGVA Genel Merkezindeki lansmanla başlayan yarışmaya 64 ilden münazara takımlarının katılım sağladığı açıklandı. “Sözler çarpışsın, fikirler yarışsın” sloganıyla yapılan yarışma programında il ve bölge yarışmalarının ardından Türkiye finali yapılacak.

Gençlerin kendine güven ve sorumluluk duygularının gelişmesi, toplum içinde kendini ifade edebilmeleri, savunma, fikir üretme ve çözüm bulma yeteneklerinin gelişmesine destek vermek amacıyla bu yarışmayı düzenlediklerini ifade eden TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci, “Kısaca biz ayağı yere sağlam basan, klas duruşlu, entelektüel gençler yetişsin istiyoruz.” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Eğitim