Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Kış Kampı Sona Erdi…

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği (ERULDER),  ”İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır.” anlayışıyla,  yabancı öğrenci gruplarına düzenlenen 2024 Kış Kampı yabancı öğrencilerin katılımı ilgi gördü.

ERULDER Başkanı Ertan Halit Aksakal, Erzurum’da eğitim gören yabancı öğrencilere farklı kültürlerin, farklı yüzlerin temsilcilerine; iyi, güzel ve doğru üzerinde birleşerek birçok alanda hizmet etmenin yanı sıra,  Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler ülkemizin gönüllü kültür elçileri olarak kendi ülkelerine mutlu döndüklerini belirtti.

ERULDER ‘in icra ettiği birçok eğitim faaliyetiyle öğrencilerin maddi manevi gelişimine katkı sunduğunu belirten ERULDER Başkanı Ertan Halit Aksakal, “Eğitim faaliyetleri düzenlenirken ümmetin ihtiyaç duyduğu alanlar öncelik arz etmektedir. Yapılan eğitim çalışmalarıyla uluslararası öğrencilerin üniversitelerden aldıkları eğitimin yanında kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak,  yaptığı kış kampıyla uluslararası öğrencilerin eğitimine büyük katkıda bulunduk. Alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı programlarda her gün iki dersin işlendiği kış kampında derslerden sonra sosyal aktivitelerle öğrenciler stres attılar. İbrahim Erkal Kültür Sanat Merkezinde icra edilen kış kampına alanında uzman ve şehirde söz sahibi kişiler katıldı.

Çok verimli geçen derslerin ardından uluslararası öğrencilere yemek ikram edildi.

Kampın diğer günlerinde sosyal etkinlik kısmında sırayla buz pateni, kızak ve kayağa giden uluslararası öğrenciler gönüllerince eğlendiler. Kampın son gününde satranç turnuvasına Gürcistan, Moritanya, Fas, Yemen, Bangladeş, Sudanlı öğrenciler katıldı. Kıyasıya rekabetin ardından dereceye giren öğrencilere hediyelerini vererek ödüllendirdik. Gayet verimli bir kamp dönemi geçirdik. Alanındaki uzman hocalarımızla öğrencilerimizi buluşturduk. Onların ilminden, bilgilerinden öğrencilerimiz istifade ettiler. Eğitim çalışmalarımız artarak devam edecek. Amacımız, tüketen değil üreten bir gençlik, elin emeğiyle değil elinin emeğiyle geçinen, yük olan değil yük alan bir nesil yetiştirmeye gayret etmekteyiz. Bu çalışmalarımızda bize destek veren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’e Kültür-Sanat Daire Başkanı Ergün Engin’e teşekkür ediyorum” dedi.