Yazı Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 16:21
 
Sevgili Dostlar, yeniden Merhaba.
Dr.Ali Taştekin
 
 
20 gündür paylaşımlarıma ara vermek ve güzel iletilerinizden mahrum olmak zorunda kaldım. Bu vesileyle, maruz kaldığım karantina ve kovit tedavi sürecini özetleyerek, ibret alınması dileğiyle tarihe not düşmek istiyorum.
Bir yakınımızın pozitif olduğu haberini alınca hemen kızımla test yaptırdık, negatif çıktı.
Bütün dikkatime, maske kullanmama rağmen yaklaşık iki gün sonra dizlerimde ve kaslarımda ağrı htim, spordan olduğu kanaatiyle krem sürdüm, geçti. Sonra sesimde kısılma ve kuru öksürük oluştu. Oruç nedeniyle reflü sonucu olduğunu düşündüm ve sahurdan sonra iki saat uyumamaya, ilaç kulanarak reflü olmamaya özen gösterdim.
Fırsat buldukça yürümeye ve sağlıklı kalmaya gayret ettim. Fakat çabuk yorulduğumu, sırtımda ağrı olduğunu htim. Sevgili kızlarımın yönlendirmeleri sonucu, tekrar test ve MR ile Tomografi çektirdim, kan tahlili yaptırdım.
Sonuç; pozitif ve ciğerde tutulum tespit edildi. Derhal hastaneye yatırıldım ve tedavi süreci başladı.
Allah devletimizi ve milletimizi yüceltsin. Mükemmel bir bakım ve tedavi neticesinde hastalığın seyri olumluya döndü. Erken teşhis ve tedavi neticesinde 6 günlük hastane sürecinden sonra tedavim evde devam etti. Lütfü Kırdar Eğt. Ve Araştırma hastanesinin vefakâr ve fedakar bütün çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Nice isimsiz kahraman, 24 saat esasına göre canla başla çalışıyor. Hakları kesinlikle ödenemez. Allah hepsini sevdiklerine bağışlasın. Teşhis, tedavi, bakım, beslenme, barınma ve temizlik gibi hizmet zincirinin bütün altın halkaları o kadar değerli, gerekli ve önemli ki anlatamam.
Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın. "Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir." sözünün değerini şimdi daha iyi anlıyor, devletimizin kuruluşundan bugünlere erişmesine kadar emeği geçenleri şükranla anarak şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize ebedi saadet diliyorum.
Devletinin kadrini bilmeyen, pireyi deve yaparak gaflet, dalâlet ve ihanet batağında sürünenlere hayıflanıyor, onlara acıyor ve gönül aydınlanması diliyorum.
Esenler otogarına bomba koyarak bu ramazan günü masum insanların canını yakmak için insanlıktan çıkmış, beyni mankurtlaştırılmış zavallı geçleri o hale getiren küresel zalimleri lanetliyorum. Kahraman emniyet güçlülerimizin alnından öpüyorum. Ne ulvi bir görev icra ediyorlar, hem de can pahasına. Basiret, feraset ve maharetlerinin artmasını ve bu sayede bütün insanlığa umut ve güven ışığı olmalarını diliyorum.
Her gün yaklaşık üç bölük, bir uçak dolusu insanımızı, canımızı toprağa verirken hâlâ umursamaz, vurdumduymaz, nemelazımcı, çıkarcı, hırsız, dolandırıcı, uğursuz insanlarla aynı havayı teneffüs etmekten üzüntü duyuyorum.
Bu süreçte nice değerlerimizi kaybettik. Her bir genç; ümidimiz, hayalimiz, geleceğimiz; her bir yetişkin ise anılarımız, kültür hazinemiz, bilgi ve tecrübe denizimizdir. Kaybettiklerimizin yeri asla dolmayacak.
Yaşıtım, meslektaşım, branştaşım, ofis arkadaşım, kapı komşum, silah arkadaşım pırıl pırıl yürekli kardeşim E. Öğ. Alb. Abdullah Kaplan'ı bu tedavi sürecinde kaybettik. Sesim kısıldığı için ailesini bile arayamadım. Taziye dileyemedim. Allah gani gani rahmet eylesin. Onun yerinde ben de olabilirdim.
Şimdi âdeta üçüncü baharımı yaşıyor, Allah'a şükür ediyorum. Sevgili kızlarıma; arayan soran, dua ve nasihatleri ile moral ve motivasyonumu güçlendiren, ismini yazarsam adını yazamayacaklarıma haksızlık edeceğim endişesiyle gönlümde taşıdığım, bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bir yerlerde riyasız, çıkarsız ve yürekten merak eden, dua eden, gözyaşı döken canparelerimiz olarak hep oradasınız.
Ölüm gerçek, gerisi yalan. Lütfen kendimizi aldatmayalım, kimsenin hakkına göz dikmeden haddimizi bilelim; sevgi, saygı ve samimiyeti ihmal etmeyelim. Sevgiden uzak koyan bütün engeller tuzak.
Sağlıklı, sağduyulu ve saygıdeğer bir ömür diliyor, hepinizi Yüce Allah'ın merhamet, şefkat ve muhabbetine tevdi ediyorum. Artık kızmamayı, kırılmamayı, kınamamayı, hırs yapmamayı ve üzülmemeyi başarmaya karar verdim.
Bu duygu ve düşünce derinliği içinde yazdığım duygu selini paylaşarak gönül birlikteliği umuyor, saygılarımı sunuyorum:
Bir Allah İçin
Sevdim, seviyorum, hep seveceğim.
Hayatı, ölümü bir göreceğim.
Canlıyı, cansızı yaratan bir ya
Her varın kadrine bir ereceğim.
Bilinçsiz tükenen her bir nefesin
Nefretle yüklenen kırık kafesin
Hadsiz alınan heva, hevesin
Acı bedelinde pir göreceğim.
Yüze her gülenle ayrı tatlanıp
Gıybetle dikensi dile katlanıp
Gönül kuşu konan gül kanatlanıp
Sonsuz şu âleme hür gireceğim.
Ne deva güderim ne davam vardır.
Her derdin içinde berdevam vardır
Bu yolun sonu yok, pür devam vardır.
Her ibret nakışı kâr bileceğim.
İster yaksın beni ister yandırsın
İster gafletimden ter uyandırsın
İsterse aldatıp harı kandırsın
Her kora gönülden nur vereceğim.
Kırdığım olduysa özür dilerim.
"Hakkım helal olsun, varsa" hep derim
Bir ömür iyilik, dostluk güderim
İnşallah son deme hür geleceğim.
Arının sırrına aşk ile banıp
Çiçekten çileye, dostça uzanıp
Kırık her kalp ile birce uyanıp
Kovan her gönüle bar sereceğim.
Sevdim, seviyorum, hep seveceğim.
Hayatı, ölümü bir göreceğim.
Canlıyı, cansızı yaratan bir ya
Her sazlık sızıdan gül dereceğim
Her telden kaygıyı gidereceğim. Ali Tahir
 
Etiketler: Sevgili, Dostlar,, yeniden, Merhaba.,
Yorumlar
Haber Yazılımı