Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YURT TİME SPOR PROJESİ NEDİR, nasıl başvurulur? Yurt Time başvuru ekranı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda konaklayan üniversite öğrencileri, yurt işleyişine katkıda bulunmak ve part-time çalışma fırsatı yakalamak için “Yurt-Time” projesine başvuruda bulunabilirler. Peki, Yurt Time spor projesi başvuru ne zaman 2023? İşte detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanlığı

KYK yurdunda barınan üniversite öğrencileri, yurt içindeki spor etkinliklerinde görev alarak çalışabilirler. Bu sayede öğrenciler, hem ek gelir elde etme fırsatı bulurlar hem de spor aktivitelerine katkı sağlarlar. Peki, Yurt Time spor projesi başvuru ne zaman 2023? İşte detaylar…

YURT TİME SPOR PROJESİ NEDİR?

Bu projede her yurt için 10 kişi seçilir ve bu öğrenciler, günlük 2 saatlik çalışmalarla haftada toplamda 8 saati aşmayacak şekilde yurtlarında part-time işlerde görev alırlar, böylece yaşam standartlarını iyileştirme imkanı bulurlar.

Kredi Yurtlar Kurumu’nda konaklayan üniversite öğrencileri bu fırsattan yararlanabilirler. Spora ilgi duyan ve harçlık kazanmak isteyen öğrenciler, başvurularını aşağıdaki e-devlet başvuru formu linki üzerinden yapabilirler.

YURT TİME SPOR PROJESİ BAŞVURU EKRANI

Çalışan öğrencilere KYK yurtlarında aylık olarak ücret ödenir. Asgari ücret üzerinden hesaplandığında, ayda 32 saat çalıştığınız takdirde 2.000 TL’ye kadar harçlık kazanabilirsiniz. Ödemeler her ayın 15’inde hesabınıza yatırılır ve bu bilgiler 2023 yılına göre hesaplanmıştır. 2024 yılında asgari ücrete yapılacak zam ile ödeme miktarı artabilir.

Başvuru yapmak için

İlgili Haberler