Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’da 8 kreşin toplu açılışı gerçekleştirildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 8 kreşin toplu açılışı Ümraniye’de gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kreşlerin ailelere kolaylık sağlayacağını ve çocukların modern koşullarda yeteneklerini geliştireceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yapımı tamamlanan 8 kreşin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Ümraniye

Kreşlerin her yönüyle Cumhuriyet fikrine ve Cumhuriyet’in 100. yılına çok yakışan bir hizmet olduğunu belirten İmamoğlu, “İBB kreşleri, Cumhuriyet’in çocuklarının eşit ve adil bir biçimde, Cumhuriyet’in çocukları olduğunu onlara hissettirecek şekliyle hazırlanmalarının ana merkezi haline dönüşüyor.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, cumhuriyetin ilk olarak çocuklara eşitlik ve adalet getiren bir sistem olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

“Cumhuriyet, her şeyden önce imkan ve fırsat eşitliği sağlayan bir yönetim biçimidir. Bu şehrin bütün çocukları, Cumhuriyet’in çocuklarıdır. Her biri için hak ettikleri değeri onlara verme konusunda biz de sorumlu Cumhuriyet yöneticileriyiz. Bunun hakkını vereceğiz. Sonuna kadar da bunun mücadelesini vereceğiz. Bize eşitlik ve toplumsal adalet duygusunu, Cumhuriyet’in kazandırdığını aslında hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet’in değerini bilen, Cumhuriyetin ilke ve ideallerine sahip çıkan kuşaklar yetiştirmekle de yükümlüyüz.”

Kreşin ücretinin aylık 1200 lira olduğunu aktaran İmamoğlu, kreş yapımına destek veren bağışçılara teşekkür etti.

Konuşmanın ardından İmamoğlu ve beraberindekiler, kurdele keserek Beylikdüzü, Bahçelievler, Bayrampaşa, Pendik, Tuzla, Sultanbeyli, Ümraniye ve Ataşehir’de yapılan 8 kreşin toplu açılışını yaptı.

Kaynak: AA / Politika